|
|
 |  |  |
Încornoratul
|
 |
Vine unu' la medic:
- Doctore, nevasta mă înşeală pe rupte şi totuşi nu-mi apar nici un fel de coarne. Uitaţi-vă si dvs, neted ca'n palmă...
- Nu vă faceţi probleme, chestia cu coarnele e numai o vorbă, nu există cu adevărat.
- Uf, mi-aţi luat o piatră de pe inimă, credeam că am lipsă de calciu...
|
 |
MihPop
|
| |
| |
Convorbire peste hotare
|
 |
O blondă intră vijelios în clădirea poştei, se duce direct la funcţionar şi-i zice:
- Trebuie neapărat să vorbesc cu mama în Filipine.
Omul calculează şi-i comunică sec:
- 318 dolari.
- Vai domnule dar eu n-am atâţia bani, însă aş face orice, fiindcă e foarte important.
Stă tipul, se gândeşte, cam ce-ar putea însemna orice la blondă şi-i zice:
- Poftiţi, vă rog, în spate...
Blonda se execută.
- Desfaceţi cureaua!
Blonda desface cureaua.
- Deschideţi şliţul!
Blonda deschide şliţul.
- Scoateţi organul şi apropiaţi gura.
Blonda scoate organul, apropie gura şi zice:
- Alo, mamă, eşti bine?
|
 |
IoaCot
|
|
Declarat decedat
|
 |
La un restaurant:
- Ospătar, peștele acesta nu arată prea bine...
- Nici nu este de mirare, doar este mort...
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Tata socru
|
 |
Gheorghe se întâlnește cu viitorul său ginere, Ion.
- No ia zi măi Ioane, tu cu ce te ocupi? îl întreabă Gheorghe pe Ion, care e un om foarte religios.
- Studiez Biblia, răspunde Ion.
- Dar mă Ioane, tu dacă te vei însura cu fata mea, cum crezi că o să-ți întreții casa și o să faci rost de mâncare?
- Nu e nici o problemă, zice Ion, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu ne va da de toate.
- Dar o să aveți copii, cu ce îi veți ține la școală? întreabă Gheorghe.
- Nu e nici o problemă, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu le va da de toate.
Gheorghe se întoarce acasă și nevasta lui, foarte nerăbdătoare îl întreabă cum e Ion.
- Ei bine, zice Gheorghe, e un băiat de treabă. De abia l-am întâlnit și deja crede că eu sunt D-zeu...
|
 |
Crystian
|
|
Cine va fi ultimul?
|
 |
Discuție între un preot maghiar și unul român.
Preotul maghiar: Știai că în cer vom vorbi maghiara?
Preotul român: Eh... ați vrea voi!
Preotul maghiar: Nu vrem neapărat, dar știm sigur, pentru că ai nevoie de o eternitate să înveți maghiara.
|
 |
Lorand Soares Szasz
|
| |
| |
Calamităţi naturale
|
 |
| În România sunt doar patru calamităţi naturale: iarna, primăvara, vara şi toamna!
|
 |
Crystian
|
|
|
Pagina anterioară Pagina următoare |
|
|