|
|
 |  |  |
Concurs de pictură
|
 |
Mare concurs internaţional de pictură! Tematica era ca, din pictură să reiasă titlul tabloului. Candidate la marele premiu au fost selectate 4 ţări: America, Franţa, Rusia si România!
Tabloul Americii o reprezenta pe Louise în pielea goală pe un iaht! Titlul tabloului: "O boarfă la uscat!"
Tabloul Franţei: cu doua tipe goale într-un copac. Titlul tabloului: "Două poame!"
Tabloul Rusiei o avea pe Nataşa în pielea goală cu o secera în mână, iar titlul tabloului: "În aşteptarea ciocanului!"
Iar în tabloul României era reprezentată Ileana, goală într-un lan de grâu iar în spatele ei o ceată de ţărani. Titlul tabloului: "Iobagi pe câmp!"
|
 |
Ush
|
| |
| |
In memoriam
|
 |
| La sediul fostului OTV se va deschide garsoniera memorială Dan Diaconescu.
|
 |
Mihai Morar, Antena 2
|
|
E și aglomerația bună la ceva
|
 |
După un chef, în drum spre casă, doi prieteni bine dispuși discută:
- De ce ai râs în tramvai, doar aglomerația nu era deloc haioasă!
- Da, așa este, dar vecinul meu din stânga și-a vârât portofelul în buzunarul meu!
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Mort să fi, noroc să ai
|
 |
Pe un drum de țară, o procesiune funerară.
La un hop, alunecă mortul din coșciug și rămâne în mijlocul drumului. Zdrobiți de durere și de niscai vodcă, oamenii n-au observat și au mers mai departe.
După o vreme, trece pe același drum un tractor. Tractoristul beat... calcă peste mort. Se sperie și-l aruncă pe răposat în lac.
Pe lac niște braconieri pescuiau cu dinamita. După o explozie, iese mortul la suprafață. Speriați, braconierii îl iau și-l aruncă pe fâșia de pază a grănicerilor.
Grănicerii, când l-au văzut, l-au somat, au tras un foc de avertisment, după care l-au găurit cu o salvă de gloanțe.
Se apropie ei, se uita la el și unul zice:
- Aoleu! Ăsta nu-i infractor, ăsta-i nea Spirache d-aicea din sat! S-a-mbătat ca porcu! Și o fi adormit pe fâșie? Hai să-l ducem la spital!
După o operație de două ore, iese doctorul și le zice făcând un gest obosit din mână:
- Ați avut noroc, a scăpat! O să trăiască!
|
 |
VimNiq
|
|
Cucurigu! Cucurigu! Scularea că-i deja la patru!
|
 |
Trecând printr-un sat în mare viteză, o mașină calcă un cocoș. Om de treabă, șoferul oprește și-i zice proprietarului cocoșului:
- Aș vrea să acopăr cumva paguba.
- Perfect, răspunde țăranul, veniți în fiecare dimineață pe la patru și cântați de câteva ori sub fereastră.
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Prevăzător
|
 |
- N-ai nici un pic de rușine! Ai mâncat toate prăjiturile, fără să te gândești la fratele tău!
- Ba m-am gândit mereu la el, mamă. Tot timpul mi-era teamă c-o să vină.
|
 |
Crystian
|
|
|
Pagina următoare |
|
|