 |  |  |
Blonde...
|
 |
- De ce îşi iau blondele pe ele pantaloni foarte strâmţi?
- Ca lumea să le poată citi pe buze.
|
 |
Ush
|
| |
| |
Noi... cu băieții
|
 |
- Ești însurat?
- Nu... eu sunt cu băieții...
- Și fratele tău?
- Și el... tot cu băieții!
- Dar iubește cineva femeile în familia voastră?
- Da! Sora noastră!
|
 |
Florin Piersic
|
|
Văduvele vesele
|
 |
Două văduve în vârstă locuiesc împreună într-un apartament. Într-o seară tocmai se pregătesc de culcare când una dintre ele spune:
- Parcă ar umbla cineva pe hol!
- Mă duc să văd, spune cealaltă.
- Aaaa nu! Eu am auzit prima!
|
 |
nap
|
| |
| |
In memoriam
|
 |
| La sediul fostului OTV se va deschide garsoniera memorială Dan Diaconescu.
|
 |
Mihai Morar, Antena 2
|
|
Trebuie să scădem cheltuielile!
|
 |
După ce a născut ultimul copil, soţia mea mi-a spus că trebuie să tăiem drastic din cheltuielile zilnice. Am fost nevoit sa renunţ la bere. Nu eram eu un mare băutor, poate în weekend lingeamvreo 10-12 sticle.
În fine, e istorie! Într-o zi vine nevasta de la cumpărături, şi când mă uit pe chitanţa de la magazin, văd că dăduse 150 de lei pe machiaje!
- Păi bine măi nevastă, eu am renunţat la bere, dar tu chiar la nimic?
Ea îmi zice:
- Eu trebuie să-mi cumpăr machiaje ca să arăt frumoasă în ochii tăi!
Îi zic şi eu:
- Dar berea aia pentru ce crezi că era?
|
 |
Cos
|
| |
| |
Oprit în trafic
|
 |
Polițistul către șofer:
- Vă rog să coborâți din mașină!
Șoferul:
- Io-s prea beat să cobor, urcă tu!
|
 |
Crina
|
|
|
Pagina anterioară Pagina următoare |