|
|
 |  |  |
Cadouri
|
 |
- Care este diferenţa dintre mită şi dar?
- Un dar este atunci când cel care primeşte spune: "Mulţumesc!", iar cel care dă spune: "Să nu mai vorbim despre asta!". O mită este atunci când cel care dă spune: "Mulţumesc!", iar cel care primeşte spune: "Să nu mai vorbim despre asta!".
|
 |
LucIva
|
| |
| |
Treburi gospodăreşti
|
 |
Soţul îi spune soţiei:
- Draga mea, vino până la baie să vezi cum spăl a treia cămaşă!
- Vai dragul meu, ce harnic eşti ! Ai spălat deja celelalte două?
- Nu, am început direct cu a treia...
|
 |
MirC
|
|
ANAF Antifraudă
|
 |
- Ai auzit că a fost închisă Grădina Zoologică?
- Nu!?
- A fost ANAF-ul și a găsit un leu în plus!
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Taxi! La gară!
|
 |
- Alo! Taxi "Geta"?
- Da!
- Vă rog să veniți cu un taxi să mă duceți la gară!
- Unde vă aflați?
- În oraș.
- În oraș ... în oraș... dar unde anume?
- În cabina telefonică!
- Dar cabina asta telefonică unde se află?
- Păi nu v-am spus? În oraș, că doar nu la țară!
- Bine dar cum ajungem la dumneavoastră?
- Păi... cu mașina dragă!
- Bine omule dar... ce vedeți în jurul dumneavoastră?
- Ah... cuțu, cuțu! Un cățeluș!
- Altceva?
- Dunărea!
- Izvorul sau vărsarea?
- Haide doamnă îți bați joc de mine? Magazinul Dunărea!
- Ce număr?
- Să mă uit... numărul 1.
- Va să zică vă aflați pe strada Gării!
- Și cât va dura drumul?
- 3 minute drept înainte.
- Atunci mă duc pe jos!
- Cum?!?!
|
 |
Crystian
|
|
Urmările unei nopţi de plăcere
|
 |
Un elefant şi o furnică isi petrec o noapte întreagă în desfătările trupului...
A doua zi, elefantul moare.
Furnica: Băi să fie... o noapte de plăcere, şi acum tre' să-mi
petrec tot restul vieţii săpând...
|
 |
StaAnd
|
| |
| |
Tata socru
|
 |
Gheorghe se întâlnește cu viitorul său ginere, Ion.
- No ia zi măi Ioane, tu cu ce te ocupi? îl întreabă Gheorghe pe Ion, care e un om foarte religios.
- Studiez Biblia, răspunde Ion.
- Dar mă Ioane, tu dacă te vei însura cu fata mea, cum crezi că o să-ți întreții casa și o să faci rost de mâncare?
- Nu e nici o problemă, zice Ion, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu ne va da de toate.
- Dar o să aveți copii, cu ce îi veți ține la școală? întreabă Gheorghe.
- Nu e nici o problemă, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu le va da de toate.
Gheorghe se întoarce acasă și nevasta lui, foarte nerăbdătoare îl întreabă cum e Ion.
- Ei bine, zice Gheorghe, e un băiat de treabă. De abia l-am întâlnit și deja crede că eu sunt D-zeu...
|
 |
Crystian
|
|
|
Pagina anterioară Pagina următoare |
|
|