|
|
 |  |  |
Văduvele vesele
|
 |
Două văduve în vârstă locuiesc împreună într-un apartament. Într-o seară tocmai se pregătesc de culcare când una dintre ele spune:
- Parcă ar umbla cineva pe hol!
- Mă duc să văd, spune cealaltă.
- Aaaa nu! Eu am auzit prima!
|
 |
nap
|
| |
| |
Bun îi vinul...
|
 |
Un bețiv la un bar comandă un pahar. Apoi al doilea, al treilea... la al cincisprezecelea se hotărăște să se oprească. Când se ridică de pe scaun să plece cade pe jos.
- Drace, ce m-am îmbătat! Hai să mă târăsc până în stradă, după care mă ridic și...
Ajunge la ușă, vrea să se ridice, dar cade din nou.
- Ptiu, hai că mă târăsc până acasă, acolo mă ridic și intru în pat.
Ajunge la ușă vrea să se ridice... și cade iar. Nervos se târăște în pat, se pune lângă nevastă-sa și se bucură că aceasta nu-l aude.
A doua zi scandal monstru:
- Bețivule, te-ai îmbătat de ai uitat de tine!!!
- De unde știi?
- M-au sunat cei de la bar și mi-au spus ca iar ți-ai uitat scaunul cu rotile.
|
 |
Cosmin
|
|
Cum este paharul?
|
 |
Optimistul: - Paharul e pe jumătate plin.
Pesimistul: - Paharul e pe jumătate gol.
Inginerul: - Paharul are dublu din capacitatea necesară.
|
 |
ush
|
| |
| |
Nimic nu e sigur pe lumea asta
|
 |
- Care este diferenţa dintre o repriză de fotbal şi un preludiu?
- Prima durează sigur 45 de minute.
|
 |
Ush
|
|
Aforism
|
 |
| Trăim vremuri istorice. Păcat că nu se mai termină...
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Taxi! La gară!
|
 |
- Alo! Taxi "Geta"?
- Da!
- Vă rog să veniți cu un taxi să mă duceți la gară!
- Unde vă aflați?
- În oraș.
- În oraș ... în oraș... dar unde anume?
- În cabina telefonică!
- Dar cabina asta telefonică unde se află?
- Păi nu v-am spus? În oraș, că doar nu la țară!
- Bine dar cum ajungem la dumneavoastră?
- Păi... cu mașina dragă!
- Bine omule dar... ce vedeți în jurul dumneavoastră?
- Ah... cuțu, cuțu! Un cățeluș!
- Altceva?
- Dunărea!
- Izvorul sau vărsarea?
- Haide doamnă îți bați joc de mine? Magazinul Dunărea!
- Ce număr?
- Să mă uit... numărul 1.
- Va să zică vă aflați pe strada Gării!
- Și cât va dura drumul?
- 3 minute drept înainte.
- Atunci mă duc pe jos!
- Cum?!?!
|
 |
Crystian
|
|
|
Pagina următoare |
|
|