|
|
 |  |  |
Văduvele vesele
|
 |
Două văduve în vârstă locuiesc împreună într-un apartament. Într-o seară tocmai se pregătesc de culcare când una dintre ele spune:
- Parcă ar umbla cineva pe hol!
- Mă duc să văd, spune cealaltă.
- Aaaa nu! Eu am auzit prima!
|
 |
nap
|
| |
| |
Concurs de pictură
|
 |
Mare concurs internaţional de pictură! Tematica era ca, din pictură să reiasă titlul tabloului. Candidate la marele premiu au fost selectate 4 ţări: America, Franţa, Rusia si România!
Tabloul Americii o reprezenta pe Louise în pielea goală pe un iaht! Titlul tabloului: "O boarfă la uscat!"
Tabloul Franţei: cu doua tipe goale într-un copac. Titlul tabloului: "Două poame!"
Tabloul Rusiei o avea pe Nataşa în pielea goală cu o secera în mână, iar titlul tabloului: "În aşteptarea ciocanului!"
Iar în tabloul României era reprezentată Ileana, goală într-un lan de grâu iar în spatele ei o ceată de ţărani. Titlul tabloului: "Iobagi pe câmp!"
|
 |
Ush
|
|
Concediere fără motiv
|
 |
Aceasta este o întâmplare adevărată petrecută la Word Perfect Help Line.
Angajatul companiei care a participat la discuţia de mai jos a fost concediat. Ulterior, el a dat în judecată compania pentru concediere fără motiv. Ceea ce urmează este un pasaj din discuţia care a dus la concediere:
- Word Perfect Technical Desk, vă pot ajuta cu ceva?
- Da, am o problemă cu Word Perfect.
- Ce problemă?
- Păi, scriam şi dintr-o dată toate cuvintele au dispărut.
- Au dispărut?
- Da, au dispărut.
- Hmm. Şi ce afişează ecranul tău acum?
- Nimic.
- Nimic!?
- E negru; şi nu accepta nimic din ceea ce scriu.
- Eşti încă în Word Perfect, sau ai ieşit?
- De unde vrei să-mi dau seama?
- Vezi un prompter C: pe ecran?
- Ce-i ăla un prompter C:?
- Nu contează. Poţi mişca cursorul pe ecran?
- Nu e nici un cursor! Ţi-am spus că nu accepta nimic din ceea ce tipăresc!
- Monitorul tău are un indicator de funcţionare?
- Ce e ăla un monitor?
- Este chestia aia cu ecran şi care arată ca un TV. Are o luminiţă care să-ţi arate dacă e deschis sau nu?
- Nu ştiu.
- Atunci uită-te în spatele monitorului şi vezi unde duce cablul electric. Poţi să vezi asta?
- Da, cred că da.
- Minunat. Urmează cablul electric, şi spune-mi dacă este băgat în priză.
- ...Da, este.
- Când te-ai uitat în spatele monitorului, ai observat că sunt două cabluri şi nu doar unul băgat în monitor?
- Nu.
- Ei bine, sunt două. Mai uită-te o dată şi găseşte şi celălalt cablu.
- Ok, l-am găsit.
- Urmăreşte-l şi spune-mi dacă este băgat bine în spatele computerului tău.
- Nu pot să fac asta.
- Huh. Dar măcar poţi vedea dacă este?
- Nu.
- Nici dacă îţi pui genunchiul pe ceva sau te întinzi pe ceva?
- O, nu e din cauză că nu am unghiul bun, ci din cauză că e întuneric.
- Întuneric?!
- Da, lumina din birou este stinsă, singura lumină care vine, este de afară.
- Păi, aprinde lumina în birou.
- Nu pot.
- Nu? De ce?
- Pentru că e o pană de curent.
- Aaa... o pană de curent? Aha, ok. Cred ca am rezolvat problema. Mai ai cutiile şi manualele şi chestiile de împachetare cu care a venit computerul tău?
- Da, le ţin în dulap.
- Bine. Du-te şi adu-le, şi bagă sistemul în cutii exact aşa cum l-ai primit. Şi apoi du-l înapoi de la magazinul de la care l-ai luat.
- Adevărat? Este chiar atât de grav?
- Da, mă tem ca da.
- Atunci asta e, îl duc înapoi... Şi ce sa le spun?
- Spune-le că eşti prea prost ca să ai un computer.
|
 |
nap
|
| |
| |
Concurenţă neloială
|
 |
- De ce pedepseşte statul român furtul din buzunare?
- Deoarece nu suportă concurenţa!
|
 |
LucIva
|
|
Longevitate
|
 |
- E adevărat că bărbaţii impotenţi trăiesc mult?
- Da, dar degeaba.
|
 |
Ush
|
| |
| |
Idee genială de a face bani
|
 |
Un tip rămâne fără bani şi-i vine o idee genială să facă bani:
Scrie pe uşa locuinţei sale cu litere mari: Sex în pat: 100$; pe canapea 50$; pe podea 25$.
O bătrânică, trece prin faţa locuinţei, citeşte anunţul, se caută de bani şi intră. Tânărul începe să numere: fix 100$! Şi întreabă uşor jenat:
- În pat, nu-i aşa?
Bătrânica răspunde:
- Nu fi naiv: De 4 ori pe podea!
|
 |
ush
|
|
|
Pagina următoare |
|
|