|
|
 |  |  |
Diferenţe culturale
|
 |
- Prin ce se deosebeşte sexul franţuzesc de cel românesc?
- Francezii fac sex fără lenjeria de corp, iar românii fără lenjeria de pat.
|
 |
Ush
|
| |
| |
Prevăzător
|
 |
- N-ai nici un pic de rușine! Ai mâncat toate prăjiturile, fără să te gândești la fratele tău!
- Ba m-am gândit mereu la el, mamă. Tot timpul mi-era teamă c-o să vină.
|
 |
Crystian
|
|
Prinşi asupra faptului
|
 |
Un ardelean vine acasă mai devreme de la câmp şi aude zgomote în dormitor. Se duce în fugă şi-şi găseşte nevasta dezbrăcată complet, întinsă pe pat, transpirată şi gâfâind...
- Ce-i mă, nevastă, ce ai?
- Am infarct... zice ea.
Ardeleanul dă să fuga afară să cheme pe doctor, când copilul lui de 4 ani zice:
- Tată, tată, unchiu' Gheorghe este sub pat în pielea goală...
Ardeleanul fuge înapoi, ridica pătura şi-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat şi zice:
- Păi bine mă, nenorocitule, nevastă-mea moare de inimă şi tu umbli ca un bezmetic prin casă în pielea goală de-mi sperii copilul...
|
 |
GalRaz
|
| |
| |
Curaj vs. Tupeu
|
 |
Ştii care-i diferenţa între curaj şi tupeu?
Curajul înseamnă să te întorci acasă la miezul nopţii, să-ţi vezi nevasta aşteptându-te cu un măturoi în mână şi să o întrebi:
- Încă mai faci curat, sau tocmai te pregăteai să decolezi?
Tupeul înseamnă să te întorci acasă la miezul nopţii, învăluit într-un nor de parfum, cu urme de ruj pe haine, să-ţi vezi nevasta aşteptându-te cu un măturoi în mână, şi să-i spui:
- Nu te enerva, tu urmezi.
|
 |
LucIva
|
|
Broscoiul cel urât şi tânăra frumoasă
|
 |
Un broscoi sună la linia ferbinte a unui medium şi i se spune:
- Ai să cunoşti o tânără frumoasă care va dori sa ştie totul despre tine.
- Minunat!, răspunde broscoiul. O s-o cunosc la o petrecere?
Nu, răspunde mediumul, anul viitor, la ora de biologie.
|
 |
AleBal
|
| |
| |
Tata socru
|
 |
Gheorghe se întâlnește cu viitorul său ginere, Ion.
- No ia zi măi Ioane, tu cu ce te ocupi? îl întreabă Gheorghe pe Ion, care e un om foarte religios.
- Studiez Biblia, răspunde Ion.
- Dar mă Ioane, tu dacă te vei însura cu fata mea, cum crezi că o să-ți întreții casa și o să faci rost de mâncare?
- Nu e nici o problemă, zice Ion, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu ne va da de toate.
- Dar o să aveți copii, cu ce îi veți ține la școală? întreabă Gheorghe.
- Nu e nici o problemă, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu le va da de toate.
Gheorghe se întoarce acasă și nevasta lui, foarte nerăbdătoare îl întreabă cum e Ion.
- Ei bine, zice Gheorghe, e un băiat de treabă. De abia l-am întâlnit și deja crede că eu sunt D-zeu...
|
 |
Crystian
|
|
|
Pagina următoare |
|
|