|
|
 |  |  |
Declarat decedat
|
 |
La un restaurant:
- Ospătar, peștele acesta nu arată prea bine...
- Nici nu este de mirare, doar este mort...
|
 |
Crystian
|
| |
| |
Tata socru
|
 |
Gheorghe se întâlnește cu viitorul său ginere, Ion.
- No ia zi măi Ioane, tu cu ce te ocupi? îl întreabă Gheorghe pe Ion, care e un om foarte religios.
- Studiez Biblia, răspunde Ion.
- Dar mă Ioane, tu dacă te vei însura cu fata mea, cum crezi că o să-ți întreții casa și o să faci rost de mâncare?
- Nu e nici o problemă, zice Ion, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu ne va da de toate.
- Dar o să aveți copii, cu ce îi veți ține la școală? întreabă Gheorghe.
- Nu e nici o problemă, studiez Biblia și acolo zice că D-zeu le va da de toate.
Gheorghe se întoarce acasă și nevasta lui, foarte nerăbdătoare îl întreabă cum e Ion.
- Ei bine, zice Gheorghe, e un băiat de treabă. De abia l-am întâlnit și deja crede că eu sunt D-zeu...
|
 |
Crystian
|
|
Trebuie să scădem cheltuielile!
|
 |
După ce a născut ultimul copil, soţia mea mi-a spus că trebuie să tăiem drastic din cheltuielile zilnice. Am fost nevoit sa renunţ la bere. Nu eram eu un mare băutor, poate în weekend lingeamvreo 10-12 sticle.
În fine, e istorie! Într-o zi vine nevasta de la cumpărături, şi când mă uit pe chitanţa de la magazin, văd că dăduse 150 de lei pe machiaje!
- Păi bine măi nevastă, eu am renunţat la bere, dar tu chiar la nimic?
Ea îmi zice:
- Eu trebuie să-mi cumpăr machiaje ca să arăt frumoasă în ochii tăi!
Îi zic şi eu:
- Dar berea aia pentru ce crezi că era?
|
 |
Cos
|
| |
| |
Mama vrăjitoarelor
|
 |
- Alo?! Ghicitoarea Mama Omida?
- Da, mânca-ţi-aş! Cine-i?
- Ghici!
|
 |
LucIva
|
|
La frizer
|
 |
Frizerul îl intreabă pe client:
- Cum să vă tund ca să fiţi mulţumit?
- Gratis!
|
 |
MirC
|
| |
| |
Dilema unei blonde
|
 |
Într-o dimineaţă de iarnă, soţul şi soţia ascultau la radio în timpul micului dejun.
- Astăzi o să fie 8-10 cm de zăpadă. Vă rugăm să parcaţi maşinile pe partea de stradă cu casele numerotate cu numere pare, pentru ca să se poata trece cu plugurile de zăpadă.
Soţia se duce repede şi mută maşina.
O săptămână mai târziu, dimineaţa, în timpul micului dejun, la radio:
- Astăzi o să fie 10-12 cm de zăpadă. Vă rugăm să parcaţi maşinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere impare, pentru ca să se poată trece cu plugurile de zapadă.
Soţia iar se duce şi mută maşina pe partea respectivă.
O săptămână mai târziu:
- Astăzi o sa fie 12-14 cm de zapadă. Va rugăm să parcaţi... Şi se întrerupe curentul.
Soţia supărată şi îngrijorată întreabă:
- Dragul meu, nu ştiu ce să fac. Pe ce parte a străzii trebuie sa parchez maşina?
Soţul cu o voce caldă şi înţelegătoare, cum o au toţi bărbaţii ce sunt însuraţi cu blonde, spune:
- De ce nu laşi maşina în garaj de data asta?
|
 |
VirNig
|
|
|
Pagina următoare |
|
|